Zaproszenia ślubne ręcznie robione – kartki

Obserwując rynek zaproszeń ślubnych można z całą pewnością powiedzieć, że zmienił się diametralnie. Dawniej najpopularniejszym produktem były masowe zaproszenia na ślub na papierze tzw. kredowym, z wytłaczanymi wzorkami oraz brokat. Dostępne były w sklepach papierniczych lub księgarniach na specjalnych stoiskach okolicznościowych.

Potem pojawiły się zaproszenia ślubne ręcznie robione na papierze czerpanym, a następnie hitem okazały się zaproszenia na zamówienie cięte laserowo. Obecnie do wyboru mamy nieskończenie wiele inspiracji oraz możliwości. Kolory, wzory, faktury, grubości papieru, rodzaje nadruków, ozdoby, ażury, koronki to nie wszytko…Współcześnie rynek zaproszeń wzbogacił się jeszcze o zaproszenia w tubie czy w pudełku. Te należą do najdroższych.

Podobnym zmianą uległy trendy w kartkach ślubnych, które goście wręczają młodym, jako dodatek do prezentu. Dawniej kupowane stacjonarnie, dostępne jedynie w kilku wzorach, a obecnie w nieskończonych. Zdarzało się, ze na jednym ślubie wzory kartek powtarzały się. Mile widzianym pomysłem są współcześnie kartki ręcznie robione na ślub. Każda para młoda na pewno doceni ogromny trud oraz zaangażowanie, jakie gość włożył w jej przygotowanie. Kartka będzie niepowtarzalna i zapadnie na długo w pamięci. Nie jest to jednak zadanie dla leniwych, niechlujnych, ani też nie posiadających pewnych zdolności manualnych, a przede wszystkim zmysłu estetycznego. Efekt może być w takim przypadku mizerny. Zatem jeśli ktoś nie jest pewny swoich zdolności lepiej, aby zakupił gotową kartę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *